Hurtownia oświetlenia „F.H. Batlamp” z siedzibą w Szczecinie rozpoczęła swoją działalność 1 kwietnia 1993 r.

W związku z istniejącą wówczas dużą konkurencją hurtowni elektrotechnicznych firma postanowiła ukierunkować swoją działalność na jeden wycinek z branży oświetleniowej i zdecydowała się na specjalizację w segmencie oświetlenia mieszkaniowego. Początkowo oferowała głównie żyrandole, stopniowo rozszerzając ofertę o plafoniery, kinkiety, oraz wszelkie inne akcesoria oświetleniowe do zastosowania domowego.

Na początku działalności firma współpracowała wyłącznie z kooperantami ze Szczecina i okolic. Firma rosła, a rynek oświetleniowy stopniowo się zmieniał. W końcówce lat 90-tych klienci zaczęli wymuszać na swoich dostawcach coraz niższe ceny, oczekiwali także bogatszej oferty towarowej. Batlamp dostosowując się do potrzeb rynkowych zaczął oferować szerszy asortyment towarów, rozpoczął także poszukiwania dostawców pracujących na niskich marżach, u których mógłby zaopatrywać się w umiarkowane cenowo towary. Wybór padł na firmy Brilux i Tungsram. Był to przełomowy moment w historii firmy. Początki współpracy były trudne, jednak każdy kolejny miesiąc przekonywał do siebie partnerów, co owocowało zwiększaniem zakupów i systematycznie rosnącymi wzajemnymi obrotami.

Dziś firma działa prężnie na wielu rynkach, nie tylko zachodniopomorskim. Wzbogaciła swoją ofertę towarową o kolejnych kilka firm, z których największą rolę odgrywają Globo, Eglo, Paulmann oraz Candellux.

Dzięki doświadczeniu zdobytemu przez personel w ponad 25-sto letniej historii, firma potrafi sprostać nawet najbardziej wygórowanym wymaganiom. Zatem serdecznie zapraszamy zarówno klientów indywidualnych jak i firmy zainteresowane naszą ofertą.

Zainteresowany naszą ofertą?
Zapraszamy do kontaktu